Vyberáme pohon posuvnej brány

          Neviete si poradiť s výberom pohonu posuvnej brány? Máme pre Vás pár rád pre uľahčenie.

 HMOTNOSŤ - V prvom rade je potrebné zistiť hmotnosť brány na ktorú sa pohon bude montovať. Najmenšie pohony brán sa používajú do hmotnosti brány 400kg, väčšie sú do 600kg a 800kg, medzi veľké pohony brán zaraďujeme pohony do 1200, 1800 a 2200kg avšak je potrebné si tam nechať určitú rezervu v prípade námrazy a iných vplyvov. Obzvlášť pozor ak potrebujete pohon pre samonosnú bránu,  kedy sa odporúča použiť vždy o triedu vyšší motor. Pri posuvnej samonosnej bráne s hmotnosťou 400kg odporúčame použiť pohon brány minimálne do 600kg.

PREVÁDZKA - Je potrebné vedieť či motor budete používať iba privátne (bežná prevádzka) alebo napr. vo firme (intenzívna prevádzka). Pohony brán do 400kg sa používajú iba na bežnú prevádzku t.j. otvorenie max 2-3x/hod. Pre intenzívnu prevádzku t.j. otvorenie niekoľko krát za hodinu odporúčame motor poriadne predimenzovať pretože v letnom období sa motor môže prehriať a následne poškodiť.

 FUNKCIE - Pohony brán disponujú rôznymi funkciami. Základné funkcie ako napr. zatvorenie po určitom čase a sila motora majú pohony CAME. Pohony Nice a Key tých funkcií majú oveľa viac ( čiastočné otvorenie, spomalenie, rozbeh, sila...). Viac info v priložených návodoch pri pohone ( v sekcii na stiahnutie)

 

Na záver treba ešte dodať, že ak už v domácnosti nejaký pohon brány používate ( krídlová alebo garážová) odporúča sa zakúpiť pohon tej istej značky, kedy budete môcť používať jeden ovládač k viacerým bránam. V opačnom prípade je potrebné dokúpiť externý prijímač.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.