Piestové pohony pre krídlové brány

Piestové pohony pre krídlové brány MONOS4 od Roger Technology

 

Čoraz obľúbenejšie sú piestové pohony pre krídlové brány, hlavne vďaka ich jednoduchosti montáže. Svojim vzhľadom nám pripomínajú hydraulické piesty, no tieto motory fungujú podobne ako šnekové pohony, s tým rozdielom, že bežec sa neposúva po tzv. šneku ale vytláča sa piest smerom von. Na pohon tohto piestu nám slúži elektromotor. V tomto prípade, pri pohone Roger MONOS4 je to 24V brushless motor. 

K hlavným výhodam tohto pohonu je jeho jednoduchosť montáže. Väčšina týchto pohonov aj od iných značiek, je dodávaná so skrutkovacími konzolami, ktoré nie je potrebné zvárať na bránu ani na stĺpy. 

Ďalšou veľkou výhodou je ich "páka". Pohon po vysunutí je podstatne dlhší ako šnekové pohony a pri zatvorenej bráne má tak omnoho väčšiu páku na bránu, čo umožňuje napríklad u tohto konkrétneho modelu použitie na krídlo brány až do 4m dĺžky. 

Nevýhodou tychto motorov je, že pre ich fungovanie sú potrebné pevne dorazy pri otvorení aj zatvorení. Tieto motory nie je možné osadiť manualnými dorazmi. Je preto nutné bránu osadit minimálne stredovým dorazom a odporúčame použiť aj krajné dorazy pri otvorení brány. 

Galéria z výmeny pôvodného pohonu V2 za nový brushless motor Roger Monos4

Pohony Roger MONOS4

Zvládnu krídla až do veľkosti 4m. 

Samozrejmosťou je spomalenie pred koncovými polohami a veľmi tichý chod.